עיצוב חיצוני של בתים פרטיים – חומר למחשבה

עיצוב בתים חיצוני, או במילים אחרות, תכנון אדריכלי של בית, הוא משימה שמורכבת מהמון שיקולים, אשר דורשת ירידה מדוקדקת לפרטים.

כשמבקשים מאנשים לערוך רשימה של מאפיינים שחשובים להם לגבי עיצוב חיצוני של בית, רבים נוטים להתמקד בצבע הקירות, בדלת הכניסה, בפינות הסבה ואירוח כמו מרפסת מקורה ובסגנון הכללי של הבית: מודרני, כפרי, חד או רב מפלסי.

אך בפועל, מדובר על רשימה ארוכה בהרבה מזה ובתהליך חשיבה וקבלת החלטות, שיכתיבו צדדים רבים באיכות החיים של דיירי הבית למשך שנים רבות.

שיקולים נוספים בתכנון עיצוב חיצוני – בתים פרטיים שמשתלבים היטב בסביבה

כאשר ניגשים לפרויקט עיצוב חיצוני לבית פרטי, חשוב לזכור, שהוא אינו נבנה בוואקום והוא מושפע מקשת של מאפיינים סביבתיים. לדוגמא:

 • תוואי השטח
  בית היושב על שטח מישורי יתוכנן באופן שונה לחלוטין מבית היושב באזור הררי, על שטח משופע.
  בנוסף, התכנון יתחשב בכיווני האוויר המוכתבים מפני השטח ויקבע אילו חדרים וחללים בבית יפנו לכל כיוון.
  גם מאפיינים סביבתיים אחרים כמו מידת הצפיפות והקרבה של מבנים שכנים, קרבה לרחוב, או חצר הגובלת בשטח פתוח, צריכים לקבל מקום של כבוד בתהליך התכנון.
  כל אלה ועוד רבים, הם דברים שישפיעו מאד על כמות האור הטבעי שתיכנס הביתה, על מידת האוורור שלו, על סעיף ההוצאות של חימום ומיזוג, על חשיפה לרעש, לרוחות, ועוד.
 • קרבה לשכנים או לרחוב
  באזור צפוף יש צורך במציאת פתרונות יצירתיים להסתרה ושמירה על פרטיות, מבלי לפגוע בכניסת האור והאוויר ותוך שמירה על חיבור לסביבה וחשיפה לנוף שבחוץ.
 • מאפייני מזג האוויר של אזור הבנייה
  בית שעתיד להיבנות קרוב לחוף הים יהיה חשוף לאחוזי לחות ומליחות גבוהים, לשמש חזקה ולרוחות עזות.
  לעומתו, בית שייבנה בדרום הארץ יהיה חשוף ליובש קיצוני, לחום כבד, למעט מאד משקעים ולחורף קר במיוחד.
  מזג האוויר הוא שיקול מרכזי בבחירת חומרי בנייה ובידוד, בקביעת גודל, כיוון וגובה של פתחים (חלונות ודלתות), מבנה וצורת הגג ועוד.

אלו הן רק 3 דוגמאות מתוך אוסף גדול של שיקולים והחלטות שחשוב לקבל בשלב התכנון ובל נשכח, שעל כל אלה חולשות מגבוה מגבלות של תקציב, של היתרי ואחוזי בנייה, ולפני הכל כמובן, צרכיהם, רצונותיהם והעדפותיהם של בני הבית.

 

אטלייהדומוס– תכנון אדריכלי, עיצוב פנים וחוץ לבתים פרטיים

"אטלייהדומוס" הוא סטודיו בוטיק שאנו, אורנית וגיא בוכהלטר, הקמנו לפני כמה עשורים.

אנו מביאים אתנו ניסיון רב שנים וידע מקיף בתכנון אדריכלי ובעיצוב של בתים פרטיים ודירות בסטנדרט גבוה ומוקפד.

ההתמחות שלנו בחללים המיועדים למגורים אפשרה לנו להעמיק ולהתמקצע בכל הצדדים הרבים שחוברים יחדיו לכדי תוצר מוגמר של בית נעים, פונקציונלי ואסתטי, המשרת היטב את כל צרכי דייריו ועונה על טעמם ומשאלות לבם.

תוכלו לקבל אצלנו מענה שלם ומקיף לתכנון האדריכלי (התכנון החיצוני) של ביתכם, לעיצוב הפנים שלו, לעיצוב שטחי החוץ ואף לייעוץ ופיקוח על כל שלבי הבנייה.

אם אתם עומדים לפני תכנון בית חלומותיכם, דברו אתנו ונתאם פגישת היכרות.

ניתן ליצור קשר:

בטלפון: 052-771-5026

באימייל: guy@guybuchalter.com

או באמצעות מילוי פרטים בטופס הפנייה בעמוד "צור קשר" באתר

עיצוב חיצוני לבית פרטי

כתוב את הכותרת כאן